Atölyeler ve Etkinlikler

GİSAM’da verilen seçmeli derslerin dışında dönem dönem çeşitli atölyeler düzenlenerek kamera, kurgu, ses, ışık, yapım, kısa film, belgesel gibi konularda deneyimler öğrencilerle paylaşılmaktadır. Bu atölyeler sonrasında isteyen öğrenciler, GİSAM’ın yürüttüğü bazı projelerde ve GİSAM’da yapılan diğer işlerde görev alarak atölyelerde öğrendikleri bilgileri uygulama imkanına sahip olmaktadır.

Sinemaya ilgi duyan öğrencilerin atölyelerle ya da başka nedenlerle başlayan ve GİSAM’a “takılmak” şeklinde devam eden bu birlikteliği GİSAM’ın kuruluşundan beri adeta bir gelenek şeklinde devam etmektedir.

Bunun dışında zaman zaman GİSAM'da, dışarıdan davet edilen sinemacılarla birlikte de çeşitli atölyeler düzenlenmektedir. Öte yandan Ankara'daki diğer sinema kurumları ile de ortak etkinlikler düzenlenmekte ve çeşitli ulusal film festivallerinin Ankara organizasyonlarında da işbirlikleri yapılmaktadır. İF İstanbul Uluslararası Bağımsız Film Festivali, Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali, Ankara Uluslararası Film Festivali, Gezici Festival, GİSAM'ın sık sık kısa film gösterimlerine ve söyleşilerine ev sahipleri yaptığı festivallerden bazılarıdır.